Český západ, o.p.s.

13.7.2017

Ve dnech 10.6. – 20.6. 2017 se tři pracovníci organizace Český západ o.p.s. vypravili na tréninkový kurz pro pracovníky neziskových organizací zaměřený na práci s romskou mládeží. Akce byla realizována v rámci programu Erasmus +, který umožňuje vzdělávání i lidem, kteří jsou již v praxi. Organizační zajištění akce bylo v rukou  české neziskové organizace Tmelník o.s. Tato organizace zajišťuje velké množství aktivit pro mladé od 13 let, a to nejen v okolí Mělníka, ale díky partnerům i jinde, včetně zahraničí. Většinou se jedná o aktivity financované z programů EU. Mezi zúčastněnými byli nejen rumunští, ale i srbští, makedonští, italští, polští a čeští pracovníci neziskových organizací. Kurz probíhal v rumunském Banátu ve vesničkách Milcoveni a Berlište. Přičemž druhá z nich je obcí s poměrně početnou romskou komunitou   čítající asi 20 – 25 romských rodin. Mladí dobrovolníci, kteří tvořili převážnou část účastníků akce, měli možnost kromě načerpání spousty informací z historie i kultury Romů a teoretických informací o práci v komunitě, tyto své poznatky ověřit v praxi přímo při kontaktu s místními obyvateli. I když čas na práci v místě konání byl vzhledem k délce pobytu krátký, podařilo se navázat první kontakty a zrealizovat drobné seznamovací aktivity, které mohou účastníci přenést do svých neziskových organizací a díky tomu dále pokračovat v práci s komunitou tak, jak v Rumunsku začali. Z pohledu naší organizace bylo velkým přínosem především to, že došlo k navázání kontaktů se zahraničními organizacemi, které pracují s Romy a také s romskými představitel, kteří se snaží pracovat s Romy i pro Romy na mezinárodní úrovni. Doufáme, že se staneme součástí těchto mezinárodních aktivit, protože tato spolupráce může být mimo jiné velmi dobrým způsobem, jak podpořit u mladých jejich sebevědomí a chuť vzdělávat se.  

 

 

>>>
1.6.2017

K našim 15. narozeninám, které celý rok slavíme, jsme se rozhodli nadělit si nové webové stránky. V tuto chvíli tedy na těchto stránkách nepřibývají nové příspěvky ani aktualilty, vše se rozeběhne nově! Snad již brzy!

>>>
27.3.2017

Je jaro, něco nového končí a něco začíná. Lidé do Českého západu přicházejí a také odcházejí. Rozšiřujeme naše služby, realizujeme nové projekty, a proto všechno také hledáme nové posily. V současné době stále hledáme NOVĚ vedoucího pracovníka pro tým sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Přidejte se k nám!

 

>>>
Český západ » Jak nám pomoci?

Jak nám pomoci?

 

 Klub přátel Českého západu - banner

Rádi byste podpořili činnost Českého západu? Jsou naše aktivity blízké Vašemu srdci? Váháte, jak nám nejlépe pomoci? Vyberte si způsob, který pro Vás bude nejpříjemnější...

Fandíte naší činnosti? Patříte mezi přátele Českého západu nebo byste rádi rozšířili kruh našich nejbližších příznivců? Staňte se členem Klubu přátel a využívejte zároveň výhod, které svým dlouhodobým příznivcům nabízíme.

Chcete podpořit naše aktivity? Vítáme jakékoliv částky - malé nebo velké, pravidelné nebo jednorázové, bankovním převodem nebo složenkou.

Mohli byste nám poskytnout zajímavý materiální dar nebo službu? Rádi byste nás podpořili nákupem konkrétního potřebného vybavení? Nechte se inspirovat aktuálním seznamem vybavení, které sháníme!

Patříte mezi firmy, které uvažují společensky odpovědně? Rádi byste spojili podporu dobré věci s propagací Vaší společnosti? Podívejte se na naši nabídku možné firemní spolupráce. Nebráníme se jakýmkoliv novým zajímavým návrhům.

Jste organizace, která by ráda spojila své síly s naší dlouhodobou prospěšnou činností? Je Vám naše činnost sympatická natolik, že byste se chtěli stát naším partnerem? Nechte se inspirovat našimi návrhy na možnou partnerskou spolupráci nebo výčtem našich stávajích partnerů.

Uvažujete o novém zaměstnání? Je Vám sympatický náš pracovní tým? Co když hledáme právě vás? Nahlédněte na naši aktuální pracovní nabídku.

Rádi byste při studiu či zaměstnání pomáhali dobré věci? Hledáte možnosti, jak nejlépe strávit svůj volný čas ve prospěch druhých? Uvažujete o možnosti stát se dobrovolníkem? Využijte své schopnosti a připojte se k nám!

Rádi obklopujete sebe i své blízké originálními, kvalitními a ručně vyráběnými výrobky? Preferujete přírodní materiály z estetického hlediska nebo alergenních důvodů? Podívejte se na nabídku naší textilní dílny a podpořte nás zakoupením kvalitního výrobku!

Spravujete vlastní webové stránky nebo blog? Proč je nevyužít k propagaci dobré věci? Připravili jsme pro Vás hned několik druhů bannerů. Napadá Vás jiná možnost propagace naší činnosti, se kterou byste nám mohli pomoci? Podělte se s námi o Vaše nápady! Kontaktujte nás!

Máte plnou hlavu nápadů, které by mohly pomoci naší činnosti, ale nejste si jisti, zda by byla možná jejich realizace? Nebojte se a podělte se s námi o ně! 

Máte nějaké otázky? Neváhejte nás prosím oslovit například pomocí kontaktního formuláře.

Podporují nás: EU MPSV Nadační fond Znovuzrození Úřad práce Karlovy Vary Nadace ČEZ Úřad vlády ČR Karlovarský kraj Projekty OP LZZ >>>.

© Český západ, o.p.s. | design: AtelierPelc | realizace: Plus-Design.cz | přihlásit |

NAVRCHOLU.cz

Poskytujeme sociální služby

Ethnic Friendly zaměstnavatel

Český západ - Ethnic Friendly zaměstnavatel.

Ocenění Gypsy Spirit

Ocenění Gypsy Spirit 2009 pro Český západ

Poděkování Výboru dobré vůle

Poděkování Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje