Český západ, o.p.s.

13.7.2017

Ve dnech 10.6. – 20.6. 2017 se tři pracovníci organizace Český západ o.p.s. vypravili na tréninkový kurz pro pracovníky neziskových organizací zaměřený na práci s romskou mládeží. Akce byla realizována v rámci programu Erasmus +, který umožňuje vzdělávání i lidem, kteří jsou již v praxi. Organizační zajištění akce bylo v rukou  české neziskové organizace Tmelník o.s. Tato organizace zajišťuje velké množství aktivit pro mladé od 13 let, a to nejen v okolí Mělníka, ale díky partnerům i jinde, včetně zahraničí. Většinou se jedná o aktivity financované z programů EU. Mezi zúčastněnými byli nejen rumunští, ale i srbští, makedonští, italští, polští a čeští pracovníci neziskových organizací. Kurz probíhal v rumunském Banátu ve vesničkách Milcoveni a Berlište. Přičemž druhá z nich je obcí s poměrně početnou romskou komunitou   čítající asi 20 – 25 romských rodin. Mladí dobrovolníci, kteří tvořili převážnou část účastníků akce, měli možnost kromě načerpání spousty informací z historie i kultury Romů a teoretických informací o práci v komunitě, tyto své poznatky ověřit v praxi přímo při kontaktu s místními obyvateli. I když čas na práci v místě konání byl vzhledem k délce pobytu krátký, podařilo se navázat první kontakty a zrealizovat drobné seznamovací aktivity, které mohou účastníci přenést do svých neziskových organizací a díky tomu dále pokračovat v práci s komunitou tak, jak v Rumunsku začali. Z pohledu naší organizace bylo velkým přínosem především to, že došlo k navázání kontaktů se zahraničními organizacemi, které pracují s Romy a také s romskými představitel, kteří se snaží pracovat s Romy i pro Romy na mezinárodní úrovni. Doufáme, že se staneme součástí těchto mezinárodních aktivit, protože tato spolupráce může být mimo jiné velmi dobrým způsobem, jak podpořit u mladých jejich sebevědomí a chuť vzdělávat se.  

 

 

>>>
1.6.2017

K našim 15. narozeninám, které celý rok slavíme, jsme se rozhodli nadělit si nové webové stránky. V tuto chvíli tedy na těchto stránkách nepřibývají nové příspěvky ani aktualilty, vše se rozeběhne nově! Snad již brzy!

>>>
27.3.2017

Je jaro, něco nového končí a něco začíná. Lidé do Českého západu přicházejí a také odcházejí. Rozšiřujeme naše služby, realizujeme nové projekty, a proto všechno také hledáme nové posily. V současné době stále hledáme NOVĚ vedoucího pracovníka pro tým sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Přidejte se k nám!

 

>>>
Český západ » O nás » Dokumenty

Dokumenty

 

Výroční zprávy (pdf)

Registrace sociálních služeb - část 1, část 2, část 3 (jpg)

Doklad o přidělení IČO (jpg; 224 kB)

Etický kodex financování

Ethnic Friendly zaměstnavatel - certifikát (jpg; 480 kB)

Ethnic Friendly zaměstnavatel - pravidla (pdf; 176 kB)

Grafický manuál jednotného vizuálního stylu (pdf; 2,87 MB)

Veřejný rejstřík a sbírka listin

 

Archivní dokumenty

Stanovy - Český západ o.s. (pdf; 80 kB), skenovaný originál - str. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 

Studentské práce (absolventské, bakalářské, diplomové, disertační)

Komunitní práce na příkadu organizace Český západ (2011) - Jan Řezníček

Řízení komunitního rozvoje (2007) - Mgr. Jana Kosová

Sociálne potrební Rómovia a sociálna pomoc v Českej republike (2006) - PhDr. Imrich Vašečka

Svoboda jako klíčový pojem pedagogiky M. Montessori a její důležitost při práci s romskými dětmi v Dobré Vodě (2005) Lucie Sýkorová, DiS.

Principy komunitního vzdělávání a jejich aplikace v projektech rozvojové pomoci (1999) Mgr. Michaela Klírová, M.Phil. (roz. Čejková)

 

Časopis dobrovodských dětí Dobrá Voda denně doma

1. číslo časopisu (vytvořeno ve spolupráci se studenty gymnázia Přírodní škola, Praha)

 

Propagační letáky najdete na stránce Propagujte nás!

 

Podporují nás: EU MPSV Nadační fond Znovuzrození Úřad práce Karlovy Vary Nadace ČEZ Úřad vlády ČR Karlovarský kraj Projekty OP LZZ >>>.

© Český západ, o.p.s. | design: AtelierPelc | realizace: Plus-Design.cz | přihlásit |

NAVRCHOLU.cz

Poskytujeme sociální služby

Ethnic Friendly zaměstnavatel

Český západ - Ethnic Friendly zaměstnavatel.

Ocenění Gypsy Spirit

Ocenění Gypsy Spirit 2009 pro Český západ

Poděkování Výboru dobré vůle

Poděkování Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje