Český západ, o.p.s.

13.7.2017

Ve dnech 10.6. – 20.6. 2017 se tři pracovníci organizace Český západ o.p.s. vypravili na tréninkový kurz pro pracovníky neziskových organizací zaměřený na práci s romskou mládeží. Akce byla realizována v rámci programu Erasmus +, který umožňuje vzdělávání i lidem, kteří jsou již v praxi. Organizační zajištění akce bylo v rukou  české neziskové organizace Tmelník o.s. Tato organizace zajišťuje velké množství aktivit pro mladé od 13 let, a to nejen v okolí Mělníka, ale díky partnerům i jinde, včetně zahraničí. Většinou se jedná o aktivity financované z programů EU. Mezi zúčastněnými byli nejen rumunští, ale i srbští, makedonští, italští, polští a čeští pracovníci neziskových organizací. Kurz probíhal v rumunském Banátu ve vesničkách Milcoveni a Berlište. Přičemž druhá z nich je obcí s poměrně početnou romskou komunitou   čítající asi 20 – 25 romských rodin. Mladí dobrovolníci, kteří tvořili převážnou část účastníků akce, měli možnost kromě načerpání spousty informací z historie i kultury Romů a teoretických informací o práci v komunitě, tyto své poznatky ověřit v praxi přímo při kontaktu s místními obyvateli. I když čas na práci v místě konání byl vzhledem k délce pobytu krátký, podařilo se navázat první kontakty a zrealizovat drobné seznamovací aktivity, které mohou účastníci přenést do svých neziskových organizací a díky tomu dále pokračovat v práci s komunitou tak, jak v Rumunsku začali. Z pohledu naší organizace bylo velkým přínosem především to, že došlo k navázání kontaktů se zahraničními organizacemi, které pracují s Romy a také s romskými představitel, kteří se snaží pracovat s Romy i pro Romy na mezinárodní úrovni. Doufáme, že se staneme součástí těchto mezinárodních aktivit, protože tato spolupráce může být mimo jiné velmi dobrým způsobem, jak podpořit u mladých jejich sebevědomí a chuť vzdělávat se.  

 

 

>>>
1.6.2017

K našim 15. narozeninám, které celý rok slavíme, jsme se rozhodli nadělit si nové webové stránky. V tuto chvíli tedy na těchto stránkách nepřibývají nové příspěvky ani aktualilty, vše se rozeběhne nově! Snad již brzy!

>>>
27.3.2017

Je jaro, něco nového končí a něco začíná. Lidé do Českého západu přicházejí a také odcházejí. Rozšiřujeme naše služby, realizujeme nové projekty, a proto všechno také hledáme nové posily. V současné době stále hledáme NOVĚ vedoucího pracovníka pro tým sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Přidejte se k nám!

 

>>>
Český západ » O nás » Exkurze, praxe, stáže

Exkurze, výzkumy, stáže, odborné praxe

Exkurze - jednodenní návštěva za vzdělávacím, poznávacím nebo výzkumným účelem
Výzkum - návštěva za účelem získání dat a podkladů pro Vaši odbornou práci
Stáž - delší studijní pobyt, praktická výuka
Odborná praxe - je součástí výuky pro účely budoucího uplatnění absolventů školy
Praktické informace
Kontakt + ŽÁDOST
 

Exkurze a výzkumy

Exkurze se může najednou zúčastnit cca 15 osob. Délka exkurze se pohybuje většinou mezi 2-4 hodinami (max. 1 den). Na délce exkurze je možné se domluvit individuálně dle potřeb jednotlivce či skupiny. Vítáme, pokud nám svoji zakázku (témata, o která se zajímáte) sdělíte předem.
Výzkum - návštěva za účelem získání dat a podkladů pro Vaši odbornou práci.
Během exkurze získáte tyto informace:
 • poslání, cíle a historie organizace,
 • cílová skupina a její specifika,
 • poskytované sociální služby (TP a SAS), jejich náplň a specifika,
 • další aktivity ogranizace (vzdělávání, pracovní poradenství, volnočasové aktivity, textilní a keramická dílna),
 • metody práce s uživateli (komunitní práce),
 • organizační strukturu a provoz organizace,
 • odpovědi na Vaše dotazy.

Stáže a odborné praxe

Stáž - delší studijní pobyt, praktická výuka
Odborná praxe - je součástí výuky pro účely budoucího uplatnění absolventů školy
Český západ nabízí stáže/praxe pro studenty z různých oborů s rozmanitým zaměřením a to v průběhu celého roku (s ohledem na specifika provozu v době letních prázdnin). Český západ dává přednost dlouhodobějším praxím a stážím.
Nabízíme:
 • seznámení s fungováním organizace po organizační, ekonomické či legislativní stránce, spolupráce s dalšími subjekty,
 • možnost zapojení se do řešení konkrétních problémů, jimiž se zabýváme,
 • individuální domluvu náplně stáže/praxe dle potřeb a zájmu studenta, vysílající školy či organizace,
 • pravidelné konzultace s vedoucím stáže/praxe (možnost zpětné vazby na dosavadní průběh).
V případě zájmu o stáž/praxi v naší organizaci je nutné:
 • Vyplnit žádost (stahujte zde). Žádost obsahuje Vaše krátké představení – vzdělání, pracovní zkušenosti, cíl Vaší stáže/praxe, popis Vaší motivace a očekávání, informace o subjektu, který Vás na stáž/praxi vysílá, a zamýšlený termín a délka stáže/praxe.
 • Podepsat kontrakt o stáži/praxi včetně závazku mlčenlivosti a proškolení o BOZP (Bezpečnost a ochrana zdraví při práci) a PO (Požární ochrana).
 • Splnit podmínky kontraktu (plán stáže/praxe, zadaný úkol).
 • Po skončení stáže vyplnit a odevzdat hodnotící zprávu na průběh stáže/praxe.

Praktické informace

Doprava:
Do Dobré Vody jezdí 2x denně autobus (hledejte zastávku Toužim,Dobrá Voda). Ve dnech volna žádná veřejná doprava do Dobré Vody nejezdí. Na trase Plzeň – Karlovy Vary jezdí několikrát denně autobus, který zastavuje v Toužimi, odkud jezdí autobus do Dobré Vody.
Ubytování:
V Dobré Vodě není žádná možnost ubytování, proto nabízíme odkazy na ubytování v okolí.
www.penzionnezichov.cz (6 km)
www.biofarmabelina.cz (6 km)
www.penziontouzim.cz (10 km)
pensiony v městě Teplá (9 km)
Ve výjimečných případech můžeme umožnit přespání na karimatce přímo v komunitním centru (nutný vlastní spacák) nebo venku ve stanu.
Stravování:
V Dobré Vodě není žádná restaurace ani obchod, nejbližší restauraci najdete v městě Teplá (9 km) nebo Toužim (10 km). V komunitním centru můžete využít vybavenou kuchyňku (k dispozici el. sporák + trouba, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, nádobí).
Podnebí:
Dobrá Voda se nachází v nadmořské výšce cca 670 m n. m., proto tady bývá vždy o trochu chladněji než jinde. Jaké Vás čeká počasí, zjistíte nejlépe v lokální předpovědi počasí
 

Kontakt

Vyplněnou žádost o exkurzi, výzkum, stáž či odbornou praxi zašlete na níže uvedenou emailovou adresu.
 Kontaktní osoba:
Mgr. Anna Juráčková, DiS.
tel.: 602 240 638
E-mail: anna.jurackova@cesky-zapad.cz
 

Podporují nás: EU MPSV Nadační fond Znovuzrození Úřad práce Karlovy Vary Nadace ČEZ Úřad vlády ČR Karlovarský kraj Projekty OP LZZ >>>.

© Český západ, o.p.s. | design: AtelierPelc | realizace: Plus-Design.cz | přihlásit |

NAVRCHOLU.cz

Poskytujeme sociální služby

Ethnic Friendly zaměstnavatel

Český západ - Ethnic Friendly zaměstnavatel.

Ocenění Gypsy Spirit

Ocenění Gypsy Spirit 2009 pro Český západ

Poděkování Výboru dobré vůle

Poděkování Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje