Český západ, o.p.s.

13.7.2017

Ve dnech 10.6. – 20.6. 2017 se tři pracovníci organizace Český západ o.p.s. vypravili na tréninkový kurz pro pracovníky neziskových organizací zaměřený na práci s romskou mládeží. Akce byla realizována v rámci programu Erasmus +, který umožňuje vzdělávání i lidem, kteří jsou již v praxi. Organizační zajištění akce bylo v rukou  české neziskové organizace Tmelník o.s. Tato organizace zajišťuje velké množství aktivit pro mladé od 13 let, a to nejen v okolí Mělníka, ale díky partnerům i jinde, včetně zahraničí. Většinou se jedná o aktivity financované z programů EU. Mezi zúčastněnými byli nejen rumunští, ale i srbští, makedonští, italští, polští a čeští pracovníci neziskových organizací. Kurz probíhal v rumunském Banátu ve vesničkách Milcoveni a Berlište. Přičemž druhá z nich je obcí s poměrně početnou romskou komunitou   čítající asi 20 – 25 romských rodin. Mladí dobrovolníci, kteří tvořili převážnou část účastníků akce, měli možnost kromě načerpání spousty informací z historie i kultury Romů a teoretických informací o práci v komunitě, tyto své poznatky ověřit v praxi přímo při kontaktu s místními obyvateli. I když čas na práci v místě konání byl vzhledem k délce pobytu krátký, podařilo se navázat první kontakty a zrealizovat drobné seznamovací aktivity, které mohou účastníci přenést do svých neziskových organizací a díky tomu dále pokračovat v práci s komunitou tak, jak v Rumunsku začali. Z pohledu naší organizace bylo velkým přínosem především to, že došlo k navázání kontaktů se zahraničními organizacemi, které pracují s Romy a také s romskými představitel, kteří se snaží pracovat s Romy i pro Romy na mezinárodní úrovni. Doufáme, že se staneme součástí těchto mezinárodních aktivit, protože tato spolupráce může být mimo jiné velmi dobrým způsobem, jak podpořit u mladých jejich sebevědomí a chuť vzdělávat se.  

 

 

>>>
1.6.2017

K našim 15. narozeninám, které celý rok slavíme, jsme se rozhodli nadělit si nové webové stránky. V tuto chvíli tedy na těchto stránkách nepřibývají nové příspěvky ani aktualilty, vše se rozeběhne nově! Snad již brzy!

>>>
27.3.2017

Je jaro, něco nového končí a něco začíná. Lidé do Českého západu přicházejí a také odcházejí. Rozšiřujeme naše služby, realizujeme nové projekty, a proto všechno také hledáme nové posily. V současné době stále hledáme NOVĚ vedoucího pracovníka pro tým sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Přidejte se k nám!

 

>>>

Dárci a sponzoři 2012

 

Děkujeme všem našim dárcům a sponzorům za přízeň v roce 2012 a těšíme se na spolupráci v roce 2013! Přečtěte si celý děkovný dopis. 

Na realizaci projektů Českého západu o.s. se v roce 2012 nejen finančně podílejí:

logoESF    

 

Finančně nás v roce 2012 podpořili:

Stavební firma Bolid-M, všichni členové Klubu přátel Českého západu a další individuální dárci - Jan Adámek, Tomáš Bayer, Petra Benešová, Petr Blažek, Sylva Daničková, Milan Geiger, František Holák, Markéta Kolíbalová, Václav Krucký, Helena Křížová, Jana Legová, Alan Leier, Miroslava Letošová, Jana Kosová, Jiří Mlejnecký, Jarmila Rybová, Jana Stará, Dorka Žurková, František Svoboda, Jiří Škoch, Marie Votavová, Jan Lazar, Ondřej Beneš, Matěj Bajgar, manželé Balogovi, Jana Antonová, Jiří Balog, Marie Doležalová, Anna Fojtíková, Tomáš Kaiser, Jaroslava Kalinová, Marie Křížová, Karel Macek, firma Novadus, Dana Pilchová, Karel Satoria, Stanislav Šec, Marek Špinka, Jindřich Tauchman, Eva Tomášková, Josef Vajskebr, Josef Večeřa, Petr Vrzáček, Kamila Culíková, Jiří Baránek

 

Poskytnutím materiálního daru nás v roce 2012 podpořili:

 • Konto Bariéry - poskytnuty dvě PC sestavy včetně softwaru
 • firma ARIVA, která nám dodala tkaniny pro naši šicí dílnu za velmi výhodné ceny
 • TJ SOKOL Nečtiny, který věnoval dvě kompletní sady dresů našim fotbalistům
 • Společnost Partners Czech
 • S.B. Comp. spol. s r.o.

Miroslav Šuta, manželé Hofmannovi, manželé Holatovi, Patrik Zalmay, Václav Gatařík, Vilém Günzel, rodina Novákova, rodina Staňkova, rodina Bártova, rodina Kotíkova, rodina Tesáčkova, rodina Konečných, rodina Kučerova, rodina Mikšova, rodina Hlineckých, rodina Čoupkova, rodina Kubova, rodina Kubišova, rodina Barákova, rodina Novotných, rodina Juráčkových, rodina Pražákova, rodina Slowikova, Kateřina Veselá, Irena Čundová, Gabriela Siváková, Drahomíra Daňková, rodina Kučerova, rodina Tesáčkova, rodina Vejslíkova, Pavla Zemanová, Hana Hrdličková s kolegy, Marie Černá, Darina Divišová, Milada Trefilová, Hana Novotná, Jindřiška Čundová, dárci cen na benefiční ples Českého západu: hudební skupiny Cashel, Poitín, Sedm nedostatečných, Lidová muzika z Chrástu; Liman sport, Husky; Kuboušek s.r.o., KWS - provozovna Plzeň; občanské sdružení Do světa; Kadeřnický salon Jany Maškové; Dýně na pařezu - Lenka Rojíková; Vinný král - David Tauber; Čajovna ve dvorku; Shintaido Plzeň; Muzeum loutek Plzeň; Dům pohádek Plzeň; Martin Baxa - primátor města Plzně; Ledovec o.s.; občanské sdružení Surya; Weggart; Štrůůůdlárna v Perlovce; obchod Bylinka; Aleš Hejna - Olles mapy; ŤikŤakJinak - Jana Nyergesová; Lucie a Přemek Maškovi; Vilém Dubnička; Silvie Morasten; Irena Merjavčíková; Jana Holatová; Markéta Trhlíková; paní Hojsáková; Táňa Habermannová; Klára Vytisková, řada dárců dobročinného obchodu BUŤI (dlouhodobě např. Helena Kyliánová, Jana Beránková a další)

 

Vykonáním služby nás v roce 2012 podpořili:

 • Společnost Google (skrze Google Grants)
 • Hudební skupina Gabra a harmonikář
 • Kytarista Marek Fajfr
 • skauti a skautky z oddílu Vločka, Plzeň
 • o.s. Proutek a paní Veronika Ingrová (bezplatná konzultace ohledně naší žádosti o akreditaci vzdělávacího programu Komunitní práce)
 • Občanské sdružení Artists 4 Children (realizace hudebně-divadelního workshopu pro děti)
 • Naši dobrovolníci

 

Podporují nás: EU MPSV Nadační fond Znovuzrození Úřad práce Karlovy Vary Nadace ČEZ Úřad vlády ČR Karlovarský kraj Projekty OP LZZ >>>.

© Český západ, o.p.s. | design: AtelierPelc | realizace: Plus-Design.cz | přihlásit |

NAVRCHOLU.cz

Poskytujeme sociální služby

Ethnic Friendly zaměstnavatel

Český západ - Ethnic Friendly zaměstnavatel.

Ocenění Gypsy Spirit

Ocenění Gypsy Spirit 2009 pro Český západ

Poděkování Výboru dobré vůle

Poděkování Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje